Leczenie przerośniętych i zgrubiałych paznokci
Leczenie przerośniętych i zgrubiałych paznokci odbywa się bezboleśnie.
Za pomocą specjalnych sterylnych narzędzi i frezów skraca się twardą płytkę paznokciową i usuwa zrogowacenia podpaznokciowe, które nieleczone mogą przyczynić się do powstania grzybicy. Już po jednej wizycie odczuwalna jest natychmiastowa poprawa. W przypadku tego typu paznokci niezwykle ważna jest regularna opieka podologa oraz stosowanie preparatów, chroniących przed potencjalnymi zakażeniami grzybiczymi.
Największą grupę pacjentów z problemem przerośniętych i zgrubiałych paznokci stanowią osoby starsze. Zazwyczaj dzieje się tak dlatego, że z wiekiem płytka paznokciowa zmienia swój kształt, grubość i kolor, a proces jej wzrostu znacznie się wydłuża.
Podobne produkty
Krwiak podpaznokciowy
Krwiak podpaznokciowy to wylew krwi z naczyń krwionośnych pod paznokciem. Do powstania krwiaka podpaznokciowego najczęściej dochodzi na skutek urazu.
Postępowanie z krwiakami podpaznokciowymi zależy od ich wielkości. Małe wchłaniają się samoistnie i nie wymagają interwencji podologicznej.
Szybka interwencja podologiczna, zapobiega utracie płytki paznokcia!
9. Zabiegi podologiczne
Onycholiza paznokci
Onycholizą nazywamy stan, w którym dochodzi do odwarstwienia płytki paznokcia od jego łożyska. Pod paznokciem zbiera się powietrze, ale przede wszystkim zanieczyszczenia, które mogą być przyczyną powstania infekcji i zakażeń. Paznokieć, wskutek utraty kontaktu z łożyskiem, zaczyna zabarwiać się na biało.
Zabiegi wykonywane przy leczeniu onycholizy paznokci:
- oczyszczanie płytki,
- zastosowanie odpowiedniego preparatu miejscowego.
Grzybica stóp i paznokci (onychomikoza)
Grzybica paznokci to zmiana chorobowa płytki paznokcia, którą wywołują grzyby z rodziny dermatofitów, grzybów drożdżopodobnych czy też grzybów pleśniowych. Istotne jest, że grzybica paznokci jest zakaźna, a zatem osoby, które nie leczą grzybicy paznokci, są źródłem zakażenia dla osób ze swojego otoczenia.
Zabiegi wykonywane przy leczeniu grzybicy paznokci:
- oczyszczanie płytki,
- zastosowanie odpowiedniego preparatu miejscowego.
5. Terapia brodawki wirusowej
Leczenie brodawek wirusowych polega głównie na zwalczaniu zmian skórnych HPV1, HPV2, zlokalizowanych na:
- stopach
- jak i na dłoniach (potocznie "kurzajki")
- elektrokoagulacja (95% skuteczności)
- metody chemiczne
4. Klamra ortonyksyjna
Terapia wrastających paznokci za pomocą implantu drutowego. Aplikacja drutowej klamry ortonyksyjnej tytanowej lub Unibrace, w celu korekty toru wzrostu paznokcia.
Wskazania do zabiegu:
- wrastający,
- wkręcający paznokieć,
- chorobowe zmiany kształtu paznokcia po urazach,
- po leczeniu grzybicy,
- działania prewencyjne wrastania.
Stopy sportowca
Stopy sportowca są wyjątkowo narażone na urazy skóry i paznokci, a także na przeciążenia układu kostno-stawowego i mięśniowego. Bolesne otarcia skóry, pęcherze, odciski czy schodzące paznokcie to częste problemy, z którymi muszą borykać się spotrowcy. Skóra stopy w trakcie wysiłku poci się, a ponadto ulega mechanicznemu podrażnieniu przez elementy obuwia.
Zalecamy regularne, dedykowane zabiegi podologiczne dla sportowców.